Lista kontrolna sklepu internetowego

lista kontrolna

Stworzyłam listę kontrolną sklepu internetowego – tylko po co ?

Spójrz na swój sklep internetowy oczami klienta: czy ma on wszystkie funkcje, czy Ty sam kupiłbyś coś na swojej stronie, może u innych (niekoniecznie konkurencji) jest to lepiej zorganizowane. Znasz jakieś sklepy internetowe, które mogłyby być dla Ciebie inspiracją?

Wejdź teraz na swój sklep internetowy lub jego projekt jeśli dopiero go tworzysz, i sprawdź z moją listą kontrolną czy ma on wszystkie funkcje.

Założę się, że tworząc stronę swojego sklepu internetowego (lub dając zlecenie) więcej zastanawiasz się nad jego wyglądem (lub zastanawiasz się tylko nad tym) a pomijasz funkcjonalności dla klienta.

Bo co Tobie po fajnej templatce jak możesz dodać tylko dwa zdjęcia produktu, nie możesz dodać plików pdf (a chcesz dołączać instrukcje), nie pokazują się produkty powiązane, a klient nie może się doszukać dodatkowych informacji np filmów na YT, nie wie, że promujesz się na Facebooku, Instagramie czy, że prowadzisz blog itp. Klient zanim podejmie decyzję zakupową chce wiedzieć o Tobie i produkcie jak najwięcej – ułatw mu to bo inaczej pójdzie do konkurencji.

Jest parę rzeczy na które warto spojrzeć okiem klienta – bo to on kupuje w Twoim sklepie internetowym. Twoje zadanie to przekonać go do zakupu a nie cieszyć się, że masz piękną stronę, która …. nie przynosi Ci zysku bo nie jest przyjazna dla klienta.

Trudno spojrzeć na swój sklep internetowy oczami klienta – wiem coś o tym 🙂 Od kilku lat pracuję z kilkoma sklepami i znam oddźwięk klientów (z e-maili, rozmów telefonicznych i bezpośrednich) : czego poszukują, co ich irytuje.

Bazując na mojej wiedzy zrobiłam na swoje potrzeby (a teraz dzielę się z Tobą) listę kontrolną strony sklepu internetowego.

Jak sprawdzić swój sklep internetowy?

Pobierz moją listę kontrolną sklepu internetowego klikając w obrazek poniżej. Plik pdf z listą powinien otworzyć Ci się w osobnej stronie. Pobierz go i zapisz. Lista kontrolna składa się z dwóch stron. Wydrukuj je na obu stronach jednej kartki, dopisz swoje kategorie w polach: WYBÓR PRODUKTU /DOSTĘPNE KATEGORIE PRODUKTÓW.

Sprzedajesz np ubrania, więc wpisujesz tam: bluzki (z długim rękawem, z krótkim), spódnice (mini, midi, maxi) itd.

Obok cech wpisz czy Twój sklep internetowy je posiada (Jest) czy też nie ma (Brak) oraz Uwagi (jeśli je masz). Tym sposobem od razu widzisz czego oczekuje Klient (Nasz Pan) od Twojego sklepu internetowego i co musisz uzupełnić.

 

lista kontrolna

2 października 2017

RELATED POSTS