Jak co roku PANTONE ogłasza kolor roku. Tym razem grono stylistów, grafików, znawców „zgodnie” ustaliło, że rok 2015 należy do koloru pod nazwą MARSALA.
Napisałam „zgodnie” bo żyję na tym świecie trochę i wiem, że nie ma czegoś takiego jak przypadek i wolny wybór  😉

Jeśli tak jak ja macie w ofercie produkty, które sprzedają się między innymi wg. kolorów to wiedza o kolorze roku jest dla Was kluczowa.

Dzięki mojej poniższej notce będziecie wiedzieli co zaoferować klientowi, który przyjdzie i zapyta np. o tshirt w kolorze MARSALA. Nie mówcie, że klientów to nie obchodzi, bo tak nie jest. W salonach stylizacji paznokci już jest moda na ten kolor. Klientki wychodząc z nowym lśniącym manicure „w modnym kolorze” będą szukały podświadomie tego odcienia w sklepach, na witrynach.  Dla tych o gardzą taką wiedzą anegdotka z własnego podwórka:  kiedyś DULUX (o ile dobrze pamiętam) wypuścił na rynek żółtą farbę o pięknej nazwie „lot trzmiela” 😉 Po paru tygodniach klienci odwiedzający nasz sklep pytali o produkty w tym kolorze. Klientów z tym pytaniem traktowaliśmy jako „żartownisiów” i …. , bardzo bardzo nie przyłożyliśmy się do ich obsługi.  Poszli więc do marketu, gdzie pracownicy wiedzieli co to za kolor i tam dokonali zakupu. Tym razem korporacja wygrała przez naszą zwykłą ignorancję 🙂

Wracając do MARSALA:
Opis odczuć jakie wywołuje ten kolor u klienta to istna seria zachwytów 😉  Wyjaśnienie co kto powinien pomyśleć z podziałem na branże, przeczytajcie sami w tym odnośniku – tutaj (po angielsku)

masalaMarsala-Word-CloudNo dobrze – ale jak wygląda MARSALA wg RGB i CMYK?

color system

To co Was jeszcze zainteresuje to kolory współgrające: bursztynowy, umbra  (odcień ciemnego brązu) , złota żółć, turkusowy, morski, niebieski w „żywym – wibrującym” odcieniu.

kolory pasujaceTeraz nic Wam nie pozostaje jak wywiesić w witrynach plakaty w tym kolorze, zrobić opakowania z tym odcieniem, pomalować Wasze produkty czy ubrać siebie lub pracowników na targi branżowe – lub chociaż pomalować paznokcie 😉

Życzę  Wam przyjemności z własnej pracy i zachęcam do szukania własnych inspiracji z tym kolorem lub odwiedzenia mojej tablicy na Pinterest.

Factanotoria